|
|||||
ТЕМА 15. ВЛАШТУВАННЯ ПІДЛОГДата добавления: 2014-06-18 | Просмотров: 1876
Підготовка основи під підлоги Підготовка основи. При влаштуванні підлог по грунту зрізують родючий шар, промерзлі грунти і заміняють їх піщаними підсипками. Основу на стиснутих грунтах вплотняють шаром щеня або гравія крупністю 40-60мм, втоплюючого в грунт катками, при цьому грунт поливають водою. Бетонний підстилаючий шарвиконують із жорсткої бетонної суміші з осадкою конуса 0-20мм, марка бетону установлюється проектом. Бетонування підстилаючого шару ведуть поздовжніми полосами шириною 3-6мм через одну, використовуючи забетоновані ділянки в якості направляючих. Бетону суміш підвозять самоскидами, а подають бетононасосами. В неопалених приміщеннях підстиляючий шар розприділяють на блоки довжиною 10-12м і шириною 5-6м. Температурні шви заповняють бітумною мастикою. Підстилаючий шар із збірних залізобетонних плитвиконують по піщаній основі, укладаючи плити автомобільним краном; окремі ділянки бетонують по місцю. При влаштуванні підлоги по перекриттю їх очищують від сміття і напливів розчину, а для вирівнювання поверхні перекриття роблять стяжки. Стяжка– шар товщиною 15-40мм із мілко зернистого бетону, розчину марки 150 або із асфальтобетону. На рис. 133. показано технологію влаштування монолітної стяжки.
Рис. 133
Конструкція підлоги
Підлога складається з таких основних конструктивних елементів: Ø покриття – це верхній елемент підлоги; Ø прошарок – це проміжний шар, який з’єднує покриття з нижніми елементами підлоги: мастика, клей, цементно-піщаний розчин; Ø вирівнюючий шар товщиною 8-15 мм з цементно-піщаного, полімерного та інших розчинів; Ø ізоляційний шар – гідро-, тепло-, звукоізоляційне покриття; Ø підстилаючий шар або підготовка підлоки, який розподіляє навантаження на грунт.
Технологія і організація дощатих підлог Дощаті підлоги виконують в житлових, промислових і адміністративних будівлях. Елементами дощатої підлоги є: шпунтові дошки товщиною 29 і 37мм і шириною 74-124 мм, лаги із дошок товщиною від 40 до 50 мм при ширині від 80 до 120 мм, плінтуса, прокладки, вентиляційні решітки. Вологість підлогових дошок не повинна перевищувати 12%, а лаг – 18%. Лаги антисептують розчином фтористого натрію або креозотом. Основою для дощатих підлог першого поверху може слугувати грунт, ущільнений щебенем. В цьому випадку лаги укладають на стовпи із червоної цегли на якій поставлений шар гідроізоляції. Під лаги ставлять антисептованні прокладки. Як правило основою, основою дощатих підлог являється збірні або монолітні залізобетонні перекриття. Підстилаючим шаром і одночасно звукоізоляцією служить шар піску, шлаку, керамзиту. Настилка підлог. Спочатку укладають лаги вздовж двох противоположних стін перпендикулярно направленню руху людей в приміщенні. Потім через рівні промежутки укладають слідуючі лаги, перевіряючи горизонтальність їх поверхнотсі за допомогою рівня і фуганової двохметрової рейки. Розкладка дощок являється підготовчою операцією перед настилкою підлоги. Дошки укладають гребенями в одну сторону з мінімальними зазорами. Дошки, які залишилися укладають стопкою. Для забезпечення плотності підлоги дошки сплачівают, застосовуючи для цього зажими. При настилки підлоги з застосуванням зжимів першу дошку дошку кладуть гребенем до стіни. Дошки прибивають до лаг цвяхами тільки після перевірки правильності сплачіванія підлоги. Цвяхи забивають під нахилом, при цьому довжина цвяхів повинна бути в 2-2,5 рази більша товщини дошок. При влаштуванні підлоги на грунті і перекритті влаштування вентиляційних отверстий не потребується. В великих приміщеннях для відвернення розповсюдження вогню при пожежі підпільний простір розділяють перегородками із дошок на отсеки розміром 4х4 або 5х5м. |
При использовании материала ссылка на сайт Конспекта.Нет обязательна! (0.036 сек.) |